"Наближається чергова хвиля пандемії COVID", - Новомосковська міськрайонна лабораторія

У місті Новомосковську щодня реєструються нові випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

Прогноз щодо подальшого розвитку епідемічної ситуації з коронавірусної хвороби несприятливий. Наближається чергова хвиля пандемії.

Про це журналісту сайту повідомили в Новомосковській міськрайонні лабораторії.

За інформацією, активно розповсюджуються нові мутовані штами коронавірусу, які відрізняються більшою заразністю, викликають тяжкі ускладнення не тільки у людей похилого віку, а також у молодих людей віком 30-40 років. До того ж, ліків від коронавірусної хвороби досі не існує.

Підготуватися до осінньої хвилі пандемії можливо й необхідно вже зараз, не гаючи часу – зробити щеплення сучасною вакциною.

Сьогодні кожен має можливість обрати для щеплення вакцину на свій вибір, а також обрати найближчий пункт щеплення. До речі, у місті Новомосковську відкрився Центр масової вакцинації від COVID-19, що працює щодня, включаючи вихідні.

Єдиний захист від коронавірусної інфекції – вакцинація. Жодна вакцина, яка використовується, не містить живих вірусів, здатних спричинити хворобу. Тому заразитися COVID-19 саме від вакцин неможливо.

Вакциновані люди рідше хворіють на COVID-19, а якщо хворіють, то легше переносять хворобу. Вакцинація спрямована на запобігання важкого перебігу коронавірусної інфекції та смертельних наслідків.

Сьогодні кожен українець, незважаючи на належність до групи професійного або медичного ризику, може захистити себе від цієї небезпечної хвороби.

Масова вакцинація від COVID-19 в Україні триває. Медичні працівники проводять вакцинацію на базі закладів охорони здоров’я у кабінетах щеплень та пунктах щеплень, а також мобільними бригадами, які виїжджають до організованих колективів, професійних груп та маломобільних громадян.

Вакцинація від COVID-19 в Україні відбувається добровільно і безоплатно

Вакцинація – це єдиний ефективний засіб подолання пандемії COVID-19.

Мета вакцинації – сформувати в українців колективний імунітет до смертельно небезпечної хвороби. Але для досягнення цієї мети необхідно імунізувати щонайменше 70% - 80% дорослого населення.

Міністерство охорони здоров’я України та Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендують зробити вакцинацію для того, щоб захистити своє життя та здоров’я, а також своїх близьких, які можуть бути в групі ризику.У зоні найвищого ризику та найбільш вразливими до COVID-19 залишаються медичні працівники, освітяни, соціальні працівники, військові, люди літнього віку – старше 60 років, а також люди з супутніми захворюваннями: цукровий діабет, серцево-судинні й онкологічні захворювання.

Вакцинація якомога більшої кількості українців – запорука формування колективного імунітету, тому щеплення від COVID-19 отримають усі охочі, не зважаючи на належність до груп ризику.

На теперішній час доступні вакцини: AstraZeneca/Covishield, Coronavac від Sinovac Biotech, Comirnatyвід Pfizerта Modepna. Виготовлені ці вакцини за сучасною технологією, використовуються для того, щоб в організмі людини створити захист від вірусу, безпечно виробити імунітет до COVID-19.

Для правильної організації роботи необхідно здійснити запис на вакцинацію, для чого звернутися (зателефонувати) до свого сімейного лікаря або реєстратури закладу охорони здоров’я.

Не слід нехтувати також профілактичними заходами, у тому числі використовувати засоби індивідуального захисту (маски, рукавички).

"Бережіть себе і своїх близьких! Пам’ятайте, щеплення запобігають тяжкому перебігу хвороби й рятують життя!", - наголошують у лабораторії.

Материал для сайту підготувала лікар-інфекціоніст закладу Лариса Львова.

Читайте також: З початку пандемії в стаціонарах Новомосковської ЦМЛ пролікували 5722 ковідних хворих